TÜRKİYE GÜNDEMİ 

 ALMANYA GÜNDEMİ 

 ISTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 

 DANIŞMANLIK HİZMETLERİ 

  BI AWB MENÜLERİ 

 MÜŞTERİ SORULARI YORUMLARI 

 SAVUNMA SANAYİİ STRATEJİSİ 

 FİNANS KRİZİ KOMPLEKS DENGELER 

 ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİ  

 
New Page 1
Ana Sayfa  >  DANIŞMANLIK HİZMETLERİ  >  CVGLG  
     
DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

CVGLG

SAP Türkiye Projeleri

 
 

 

Summary  of Prof.Erdas GLG Research.com New York Investment Consultants Profile

Prof.Dr. Dr. Dipl. Wirtsch.Ing.Mehmet  Erdas

SAP ORACLE IT Infrastructure Projects, Business and Network Transformation for Banks, Utilities, Oil and Gas Companies, Telecommunications Suppliers and Operators, HANA BW CRM BO BPC EPM Business Senior Solution Architect

Prof. Dr Mehmet  Erdas is Business Senior Solution Architect at SAP UK since January 2012. He was a Chief Executive Officer at ILIMDAR. He was also a Manager having expertise on SAP BI CRM Systems Integration at Accenture. He has expertise in financial services markets, core banking, technology outsourcing and risk assessment for mergers and acquisitions building high performance technology infrastructure. He is responsible for SAP IS U BW MI Reporting, specialized in MDM of Banks Utilities Oil gas and Telecom Companies. IT Strategy, Metadata Strategy MDM SAP BI of Banks, Utilities, Telecom Operators Oil and Gas Companies with SAP BW BI SOA CRM HANA BO BI4.0; worked for SIEMENS ORACLE LUCENT in Telecoms Technology, and Shell Armco as Oil and Gas Companies, and RWE EON in other Utilities SAP IS U upon BI and IP Network Transformation, and Investment Banking for IBRD EBRD as Computer Engineer with PhD in Germany on how to balance energy and financial markets and how to optimize large scale supply networks like electricity, water, transportation, telecommunications, oil and gas.

Business Senior Solution Architect SAP (UK) LTD

01/2012 - Present

CEO, Exec. Manager ILIMDAR Ltd.

08/2011 - 01/2012

Manager, Expert on SAP BI CRM Systems Integration ACCENTURE DIENSTLEISTUNGEN GMBH

04/2011 - 09/2011

BW Developer-Business Intelligence Senior Consulta ARM Management Consulting Recruiting

02/2010 - 04/2011

Independent Consultant Self-Employed Consultant - Germany

06/2008 - 04/2011

Consultant Best-blue Consulting GmbH

04/2008 - 07/2008

SAP Business Intelligence Consultant CAPGEMINI DEUTSCHLAND HOLDING GMBH

11/2007 - 04/2008

Principal WBS Training AG

01/2007 - 11/2007

PPP Projects Coordinator Municipality of Istanbul- MUSIAD

08/2004 - 11/2007

Consultant EFM CONSULTING

10/2005 - 11/2006

Consultant Senior Engineer SIEMENS AG

09/1999 - 09/2005

IT and Telecom Facilities Planning Specialist SAUDI ARABIAN OIL COMPANY

10/2001 - 02/2003

Education

Prof.Dr.Dipl.Wirtsch.Ing.   Informatics Financial management
Univ.Vienna, TU Braunschweig, M.E.T.U. 1998

Dr.soc.oec.Dr.rer.pol.   Integrated Planning Energy Telecomm Finance
TU-Vienna, Univ.Vienna, Webster Vienna, Univ.Salzburg 1993

Ph.D B.Sc. M.Sc. MBA   Energy Telecomm. Finance
METU, TU Braunschweig, Univ. Vienna 1982

Honors / Awards

SAP Certified Partner
SAP BW BI Consultant 2007

IEEE Senior Member
IEEE 2006

Certifications

SAP BW BI NetWeaver 2004s Solution Consultant, Requirements Definition, Business Blueprint,Data Modelling, Planning, Architecture, Design, Implementation, Reporting and Business Process Reengineering of Business Intelligence Projects.

Publications

In my hand-book on SAP ERP BI BW SOA project management practices, published 2010 in Istanbul, the basic SAP project management essential concepts and IT system architectures, ETL and all transactions and different system interfaces S-API, BAPI, tRFC, DB-Connect, Flat File and Spreadsheets have been covered I have written a new book (to be published soon) on financial crisis and interest rate mechanism analysing the derivatives like asset backed securities, credit default swaps, credit insurance markets and financial risk, debt collection and credit portfolio management using my mathematical background and interdisciplinary education and professional work experience gained by investment banks TKB, DESIYAB, TCZB, IBRD in Turkey, Austria and Germany. I am also in GLG- Gerson Lehrman Group of Experts, Consultant for Banking, Utilities and Telecommunications.

Keywords

Governance Risk Compliance, Acces Security Authorizations, Bank Automation Software, SAP BI Oracle Requirements Analysis Risk Assessment Business Intelligence Mobility Solutions HANA CApital Markets Financial Services Utilities Oil GAs Companies IT Strategy Metadata Strategy Master Data Management Project SCope Management Estimators Delivery center Data Center SOlution Consulting Systems Architect High Level and Low Level technical design Documents project management MI Reporting Tools Dashboards BI CRM Integration, Synchronization, Strategic IT, SAP MDM GRC IS U, Management Consulting and Business Planning Projects and Programme Management Practices, Methods Standards and Guidelines Project and Programme Governance,Data Selection and Data QualityRelationship Management with stakeholders IT governance practies including SAP GRC MDM, Metadata Strategy, Energy and/or Utilities energy industry, Smart Metering, Smart Grid, Asset Management, Field Services,Resource Planning

Prof.Dr.Mehmet Erdaş
04.10.1954 Ereğli Konya’da doğdum. 1971 Kabataş Erkek Lisesi Fen Bölümünden, 1975 ODTÜ Elektrik Elektronik Mikrodalga Bölümünden, 1978 ODTÜ İşletme Bölümünden ve MBA M. Sc. Bölümünden ‘ Process Control Computers and Process Automation’ tezi ile mezun oldum. 1975 de TEK da 1977 de DSİ Barajlar dairesinde ve DESİYAB da çalıştım. 1978 -1982 de Almanya Braunschweig Teknik Üniversitesinde ‘ Enerji Planlaması; Türkiye ve Dünya da geleceğin Enerji Problemlerinin Analizi ‘konulu doktora tezimi tamamladım ve DPT de Enerji Sektörü ve Yabancı Sermaye Daire Başkanlığı Uzmanı olarak görev aldım. Askerlik görevimi özel kura ile MSB ve Genelkurmay Karargahında F-16, Ulaştırma Uçağı Bilgisayar, Telefon Santralleri Projelerinde görev alarak tamamladım. 1985 de TELETAŞ Endüstri Müh. Müdürü olarak, 1986 da SIEMENS Büyük Projeler Koordinatörü olarak, 1988 de Sınai Yatırım ve Kredi Bankasında Dünya Bankası Kredileri Proje Değerlendirme Uzmanı olarak çalıştım.
 
1982-1984 yıllarında ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde ‘ Computer Models in Operations Research ve Numerical Analysis ’ derslerini verdim.
1988 de YÖK Yabancı Dil Doçentlik Sınavını verdim; ancak Gazete makalesi İlmi olamaz gerekçesiyle sunduğum Savunma Sanayi Projeleri ve Stratejisi konulu tezim kabul görmeyince akademik kariyerime yurt dışında devam ettim.
 
1989-1990 da ARÇELİK Yatırım Müh. Md. Olarak ve Kayseri Hava İkmal Bakım Merkezi Döner Sermaye Müdürü olarak çalıştım; bilahare kendi Danışmanlık şirketimi kurdum; ancak Körfez Krizi nedeniyle feshederek 1991 de Viyana Belediyesi IT Proje Müdürü olarak görev aldım. 1991-1996 yıllarında Viyana Webster Universitesi İşletme Bölümünde İşletme Matematiği, IT- derslerini, Fachhochschule St.Poelten de IT Computer and Telecommunications Networks; Relational Data Base Management derslerini, Techno_Z Salzburg Üniversitesi Facchochschule Telekommunikation Bölümünde Profesör ve Bölüm Başkanı olarak atandım ve Telekom Şebekelerinin Planlanması dersleri ni verdim.
 
1994 yılında TCZB İstanbul Bölge Müdür Yrd. Olarak ve 1998 Yılında Yeditepe Üniversitesi İİBF Dekan Yardımcısı olarak görev aldım.
 
1991-2009 yıllarında Berlin, Münih, Viyana, Bern, Den Haag şehirlerinde HP, Siemens, Lucent, Oracle, SAP gibi dünyanın en büyük Teknoloji firmalarına Teknoloji geliştirme ve Yazılım Danışmanlığı yaptım; Eğitimler verdim. GSM WAP GPRS UMTS (3G) Teknolojilerinin Geliştirme, Uygulama ve Standardizasyon Mühendisi, Proje Danışmanı olarak çalıştım.
 
Yayınlanmamış, çalıştığım firmalara ait birçok teknolojik yeniliğe ve yazılım geliştirilmesine, standardizasyon ve kalite denetimine yönetim süreçlerine katkıda bulundum.
 
Halen Berlin Viyana ve İstanbul da SAP Danışmanlığı yapmaktayım. SAP ERP BW BI SOA -Kurumsal Kaynak Planlaması , Kaynak Verimliliği ve İş Zekası konusunda ilk Türkçe kitabı yazmak la başladığım Türk gençliğine bilgi aktarmak, Türkiye de yeni yazılım Projeleri üretmek,Telekom ve Bilgisayar şebekeleri kurmak, Yenilenebilir Enerji kaynaklarından Enerji üretmek, Enerji, Telekom, Doğal Gaz Üretim Dağıtım İletim Şebeke Planlaması, Yük Akışları, Telemetrie ile uzaktan sayaç okunması, Güneş Enerjisi Santralleri kurulması,,,,, gibi büyük ölçekli enerji Telekom ulaşım ve finans projelerinin yönetimi, yeni gelişen teknoloji lerin izlenmesi değerlendirilmesi üretimi ve standardizasyonu, doğru dürüst ihtiyaç tanımı yapılarak şartname yazılması, Risk Assessment …konularında uyulamaya yönelik dersler vermek tezler yönetmek, Türk Ekonomisinin kaynak verimliliğini, eğitim ve kalite seviyesinin artırılmasına katkıda bulunacak araştırma tezleri yönetmek, yayınlar yapmak, Türk Ekonomisinin dünya ile bütünleşmesine, dünya refahından daha çok pay almasına, gençler arasındaki yüksek orandaki işsizlik sorununun çözümüne pratik ve uygulanabilir home –office çözümleri üreterek katkıda bulunmak   istemekteyim. 
 
Türk Ekonomisinin dünya ekonomisi ile rekabet şansı, hem üretimde hem de tüm tüketim süreçlerin de dört ana temel maliyet unsuru olan
1-     Enerji – Petrol Elektrik Doğal gaz Güneş Rüzgar Thermal Enerji fiyatlarının kaynak verimliliği artışı sağlanarak ve kayıplar azaltılarak ve teminin de güvenlik ve kalite yükseltilmekle,
2-     Ulaşım ve Haberleşme Maliyetlerinin dünya fiyat seviyelerine çekilmesiyle
3-     Faiz ve finans giderlerinin azaltılmasıyla
4-     Vergilerin dünya seviyeleri çekilmesiyle,
5-     Serbest Rekabet ve Hukuk güvencesi sağlanmasıyla
mümkün olabileceğine inanmaktayım.
 
 
 
Saygılarımla,
 
Prof.Dr. Dipl.Wirtsch.Ing. Mehmet Erdaş
www.mehmeterdassapbidanismani.com
mehmeterdas.wordpress.com
 

Erdogan hirsizdir calmistir kendi sesinden herkes onun hirsiz oldugunu duydu ögrendi rezil oldu Mahkemede aklanmadan Cumhurbaskani olamaz. Aynen ANAP Özal döneminde oldugu gibi Halk Erdogan i Cumhurbaskani secerse AKP dagilacak ülke yeniden kaosa girecektir. Madem refah rahatlik istiyorsunuz Erdogan Basbakan kalsin da hirsiz halk hirsizi secer demesinler dünyada! Erdogan hirsiz yalanci ikiyüzlü nankör din simsari öfkesine hakim olamayan bir cahildir. Keske beni mahkemeye verse de onunla AIHM ne adar gitsem cesareti varsa!  Iste özgecmisim beni Erdogan cok iyi taniyor Dürüst oldugumu samimi inanan oldugumu anlayinca TCZB dan istifa ettirdigi halde görev vermedi En yakinimdasin demisti Hocam seni beklettigime mahcup oluyorum diyordu. Soma da ölen madencilerin vebali Erdogan i cehenneme götürmeye yetmez mi?

Erdogan Cumhurbaskani secilirse Türkiyeyi bir daha dönmemek üzere terk edecegim cünkü Erdogan hem cahil hem dindar hem kindar! Kin olan da din olur mu? Oglu da hirsizligi Babadan ögrenmis masaallah! Fitil fitil burunlarindan getirecek ilahi adalet! AKP rüsvetci partidir etrafiniza bakin hic dürüst olup da AKP li olan var mi?

Soner Yalcin in kitabi Erdoganin calinan kayip Sicili kitabini mutlaka okumanizi tavsiye ediyorum. Orada yazilanlar gercegin ta kendisidir. Erdogan ABD ve Israil kuklasidir.

 

 

 

Prof.Dr.Mehmet Erdaş

04.10.1954 Koraş Köyü Ayrancı-Karaman’da doğdum. 1971 Kabataş Erkek Lisesi Fen Bölümünden, 1975 ODTÜ Elektrik Elektronik Mikrodalga Bölümünden, 1978 ODTÜ İşletme Bölümünden ve MBA M. Sc. Bölümünden ‘ Process Control Computers and Process Automation’ tezi ile mezun oldum. 1975 de TEK da 1977 de DSİ Barajlar dairesinde ve DESİYAB da çalıştım. 1978 -1982 de Almanya Braunschweig Teknik Üniversitesinde ‘ Enerji Planlaması; Türkiye ve Dünya da geleceğin Enerji Problemlerinin Analizi ‘konulu doktora tezimi tamamladım ve DPT de Enerji Sektörü ve Yabancı Sermaye Daire Başkanlığı Uzmanı olarak görev aldım. Askerlik görevimi özel kura ile MSB ve Genelkurmay Karargahında F-16, Ulaştırma Uçağı  Bilgisayar, Telefon Santralleri Projelerinde görev alarak tamamladım. 1985 de TELETAŞ Endüstri Müh. Müdürü olarak, 1986 da SIEMENS Büyük Projeler Koordinatörü olarak, 1988 de Sınai Yatırım ve Kredi Bankasında Dünya Bankası Kredileri Proje Değerlendirme Uzmanı olarak çalıştım.

 

1982-1984 yıllarında ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde ‘ Computer Models in Operations Research ve Numerical Analysis ’ derslerini verdim.

1988 de YÖK Yabancı Dil Doçentlik Sınavını verdim; ancak Gazete makalesi İlmi olamaz gerekçesiyle sunduğum Savunma Sanayi Projeleri ve Stratejisi konulu tezim kabul görmeyince akademik kariyerime yurt dışında devam ettim.

 

1989-1990 da ARÇELİK Yatırım Müh. Md. Olarak ve Kayseri Hava İkmal Bakım Merkezi Döner Sermaye Müdürü olarak çalıştım; bilahare kendi Danışmanlık şirketimi kurdum; ancak Körfez Krizi nedeniyle feshederek  1991 de Viyana Belediyesi IT Proje Müdürü olarak görev aldım. 1991-1996 yıllarında Viyana Webster Universitesi İşletme Bölümünde İşletme Matematiği, IT- derslerini, Fachhochschule St.Poelten de IT Computer and Telecommunications  Networks; Relational Data Base Management derslerini, Techno_Z Salzburg Üniversitesi Facchochschule Telekommunikation Bölümünde Profesör ve Bölüm Başkanı olarak atandım ve Telekom Şebekelerinin Planlanması dersleri ni verdim.

 

1994 yılında TCZB İstanbul Bölge Müdür Yrd. Olarak ve 1998 Yılında Yeditepe Üniversitesi İİBF Dekan Yardımcısı olarak görev aldım.

 

1991-2009 yıllarında Berlin, Münih, Viyana, Bern, Den Haag şehirlerinde  HP, Siemens, Lucent, Oracle, SAP gibi dünyanın en büyük Teknoloji firmalarına Teknoloji geliştirme ve Yazılım Danışmanlığı yaptım; Eğitimler verdim. GSM WAP GPRS UMTS (3G) Teknolojilerinin Geliştirme, Uygulama  ve Standardizasyon Mühendisi, Proje Danışmanı olarak çalıştım.

 

Yayınlanmamış, çalıştığım firmalara ait birçok teknolojik yeniliğe ve yazılım geliştirilmesine, standardizasyon ve kalite denetimine yönetim süreçlerine  katkıda bulundum.

 

Halen Berlin Viyana ve İstanbul  da SAP Danışmanlığı yapmaktayım. SAP ERP BW BI SOA  -Kurumsal Kaynak Planlaması , Kaynak Verimliliği ve İş Zekası konusunda ilk Türkçe kitabı yazmak la başladığım Türk gençliğine bilgi aktarmak, Türkiye de yeni yazılım Projeleri  üretmek,Telekom ve Bilgisayar şebekeleri kurmak, Yenilenebilir Enerji kaynaklarından Enerji üretmek, Enerji, Telekom, Doğal Gaz Üretim Dağıtım İletim Şebeke Planlaması, Yük Akışları, Telemetrie ile uzaktan sayaç okunması, Güneş Enerjisi Santralleri kurulması,,,,, gibi büyük ölçekli enerji Telekom ulaşım ve finans projelerinin yönetimi, yeni gelişen teknoloji lerin izlenmesi değerlendirilmesi üretimi ve standardizasyonu, doğru dürüst ihtiyaç tanımı yapılarak  şartname yazılması, Risk Assessment …konularında uyulamaya yönelik dersler vermek tezler yönetmek, Türk Ekonomisinin kaynak verimliliğini, eğitim ve kalite seviyesinin artırılmasına katkıda bulunacak araştırma tezleri yönetmek, yayınlar yapmak,  Türk Ekonomisinin dünya ile bütünleşmesine, dünya refahından daha çok pay almasına, gençler arasındaki yüksek orandaki işsizlik sorununun çözümüne pratik ve uygulanabilir  home –office çözümleri üreterek katkıda bulunmak   istemekteyim. 

 

Türk Ekonomisinin dünya ekonomisi ile rekabet şansı, hem  üretimde hem de tüm  tüketim süreçlerin de  dört ana temel maliyet unsuru olan

1-  Enerji – Petrol Elektrik Doğal gaz Güneş Rüzgar Thermal Enerji fiyatlarının kaynak verimliliği artışı sağlanarak ve kayıplar azaltılarak ve teminin de güvenlik ve kalite yükseltilmekle,

2-  Ulaşım ve Haberleşme Maliyetlerinin dünya fiyat seviyelerine çekilmesiyle

3-  Faiz ve finans giderlerinin azaltılmasıyla

4-  Vergilerin dünya seviyeleri çekilmesiyle,

5-  Serbest Rekabet ve Hukuk güvencesi sağlanmasıyla

mümkün olabileceğine inanmaktayım.

 

İlişikte son yayınlanan kitabımdan örnekleri,3G Şebeke Planlaması konusunda İngilizce bir White Paper’ımıi  ve ‘Finans Krizi Neden Sonuç İlişkilri ve Türkiyenin Geri kalmışlığının nedenleri konulu yeni kitabımdan makaleleri de örnekleri de bilgilerinize sunmaktayım.

 

Evli ve üç çocuk babasıyım.

 

Saygılarımla,

 

Prof.Dr. Dipl.Wirtsch.Ing. Mehmet Erdaş

www.mehmeterdassapbidanismani.com

 

 
 

 

       

 

Copyright © 2008 Mehmetrdassapbidanismani.com Tüm Hakları Saklıdır..

Ana Sayfa  |  Güncel  |  Eğitim Danışmanlığı  |  Hr Pr Danışmanlığı  |  Üye Girişi  |  Kitap Siparişi  |  Kitap Oku  |  Yeni Projeler  |  İletişim

 

Web Tasarım ve Kodlama: ATLASDİZAYN.NET