TÜRKİYE GÜNDEMİ 

 ALMANYA GÜNDEMİ 

 ISTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 

 DANIŞMANLIK HİZMETLERİ 

  BI AWB MENÜLERİ 

 MÜŞTERİ SORULARI YORUMLARI 

 SAVUNMA SANAYİİ STRATEJİSİ 

 FİNANS KRİZİ KOMPLEKS DENGELER 

 ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİ  

 
New Page 1
Ana Sayfa  >  BI AWB MENÜLERİ  >  İŞLEM KODLARI   >  DELTA SÜRECİ  
     
BI AWB MENÜLERİ

İŞLEM KODLARI

 
 

 

SAP Veri Kaynak Sistemlerinden SAP BW ye veri aktarılması, SAPI (Service-API: Application Programming Interface) kesiti üzerinden verilerin Extrakt ve Transfer yapıları kaynak sisteminden kopyalanarak yapılır. SAPI, önce veri kaynak sistemindeki uygulamanın DataSource larını BW ye jenerik olarak alıp kopyalar ki buna Replication denir.
Daha sonra paralel akıllı süreçlerle verilerdeki değişiklikleri sıraya koyup güncelleyen Delta kuyrukları üretilir ve PSA da kaydedilir; bunlar 0RECORDMODE ile sürekli izlenir.
SAPI sayesinde SAP BW den doğrudan veri kaynak sisteminde bulunan verilere ulaşılabilir.
SAPI teknolojisi, SAP BW ye başka BW den veya kurumsal SAP veri kaynak sistemlerinden hem veri, hem de veri yapılarını (data and metadata) aktarır ve SOAP protokol kesiti ile de veri iletişimini sağlar.
SAPI Teknolojisi SAP kullanıcılarının ERP lisans anlaşması kapsamında R/3 hazır Plug-in veya Plug-in Base olarak verilmektedir. Bu Plug-in ler sayesinde
Veri Aktarma Uyarlama(Customizing of Extractors) işlemleri yapılabilir ; veri iletişimini yönlendiren denetim parametreleri (Veri Paketinin büyüklüğü, Request-ID, süreç sayısı, Delta Kuyrukları ve Jenerik DataSource‘ ların izlenmesi, Business Content deki hazır uyuyan veri alanlarının ın canlandırılması, kullanıcı yetkisinin sınırlandırılması, kullanıcı DataSource larına uygulamadaki maksada uygun olarak yeniden alan eklenmesi çıkarılması (Append), üretilecek yeni nesnel Objelerin tanımlanması…) ayarlanır. Ayarlama işlemleri, ardışık olarak kendiliğinden ulaşılan SAP BW menülerindeki çeşitli alternatiflerin maksada uygun ve isabetli olarak seçilmesi, kutularının işaretlenmesi veya önceden konmuş işaretlerin kaldırılması ile önce test edilerek (Demo Version) yapılır. 
BW DELTA DEĞİŞEN VERİLERİN GÜNCELLENMESİ İÇİN BEKLEME KUYRUĞU:
 
 

 

       

 

Copyright © 2008 Mehmetrdassapbidanismani.com Tüm Hakları Saklıdır..

Ana Sayfa  |  Güncel  |  Eğitim Danışmanlığı  |  Hr Pr Danışmanlığı  |  Üye Girişi  |  Kitap Siparişi  |  Kitap Oku  |  Yeni Projeler  |  İletişim

 

Web Tasarım ve Kodlama: ATLASDİZAYN.NET